W kolejnych latach, na pustej przestrzeni ma powstać niewielki park z fontanną, amfiteatrem i wybiegiem dla psów. Dla zmotoryzowanych powstanie parking na ponad 100 miejsc. Ostatnim etapem inwestycji ma być wielofunkcyjny zespół boisk.

 

Teren pomiędzy ulicami Morcinka a Sielanka, wykorzystywany był w przeszłości przez wędrowne cyrki i wesołe miasteczka. Od kilku lat nie dzieje się na nim kompletnie nic. W pierwotnym projekcie zagospodarowania, zakładano budowę obiektów sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Z planu zrealizowano jedynie budowę Domu Kultury „Jubilat”, a zaniechano pozostałych. Nowa koncepcja zagospodarowania terenu zakłada jego zrealizowanie w najbliższych latach. Jako pierwszy zostanie wykonany plac zabaw, w roku 2015 parking a w następnych latach aleje, park i boiska. Przy układaniu kolejnych budżetów dzielnicy plan będzie brany pod uwagę. Realizacja będzie o tyle łatwiejsza, że tereny należą do Gminy i nie ma potrzeby zakupu gruntów. Więcej o zagospodarowaniu terenów na Os. Przyjaźń w wydaniu Informacji 7 Dni 10 lipca.

 

  Tak prezentuje się projekt Tak prezentuje się projekt

Komentarze   

0 #8 Hwa 2015-12-15 02:42
I all the time emailed this webpage post page to all my associates, for the
reason that if like to read it afterward my friends will
too.

My website Leopoldo: https://en.wikipedia.org/wiki/Main_Page
Cytować
0 #7 Ania 2015-05-27 17:40
Wie może ktoś co z tym wybiegiem dla psów?
Cytować
0 #6 spoko 2015-05-15 11:53
Dziś pogotowie zabrało małe dziecko z placu zabaw,oczywiści e mamusia spuściła je na chwile z oczu no i stało się,a potem panika.
Cytować
0 #5 Spoko 2015-04-25 12:05
Plac zabaw dla dzieci na ul.Morcinka to porażka! to raczej jest plac ekstremalnych zabaw(to co się tam wyczynia to przechodzi ludzkie pojęcie),przych odzą tam po szkole wyrostki i za nic maja zakazy z tablicy informacyjnej a jak ktoś starszy zwróci im uwagę to go jeszcze wyśmiewają i wyzywają za plecami,niektór e osoby wola wyjść na stary plac zabaw z małymi dziećmi bo tam są bezpieczniejsze .Policja albo co najmniej Straż Miejska powinni się tam częściej pojawiać,ale to tyko pobożne życzenie.Posadz ono drzewa dookoła placu ale służą obecnie do opierania rowerów i przywiązywania psów które leja i s... pod nimi,ktoś zapomniał o porządnych tabliczkach zakazu.Jeśli tan plac nie bedzie w lato zamykany po 22 to będzie z nich korzystać młodzież do spożywania alkoholu i wydzierania się do 2 w nocy i zostawiania syfu po libacjach a tego mieszkańcy maja dość,szczególni e ci którzy mają małe dzieci.Można by było jeszcze mówić na ten temat więcej,ale na razie to tyle ode mnie.
Cytować
+1 #4 Rowerzysta 2014-09-03 12:49
To zamiast kolejnego boiska, warto by postawić tor rowerowy coś na miarę tego co w Lublinie powstaje
http://www.chrobry-glogow.pl/images/news/cut/tor_rowerowy_1362304927.jpg
a w wielu miastach już istnieje
Cytować
-2 #3 Morcinek 2014-07-14 21:04
Po co boisko?! No gratuluję patologicznego pytania. Lepiej, żeby młodzieć piwko pod sklepem sączyła albo się szlajała z nudów? Piłka i grać, w kosza, nogę, siatkę, cymbergaja, cokolwiek. A takich troli co nie wiedzą po co boiska karać!
Cytować
+2 #2 Edyta 2014-07-06 19:53
Piotrze: Jak to po co? Żeby dzieci mogły pograć w piłkę, kiedy rodzice nie mają czasu podwieźć chociażby na halę sportową, Ale rzeczywiście ucieszyłby bardziej kort do gry w tenisa :D
Cytować
-3 #1 Piotr 2014-07-05 22:48
Jest już orlik na Litewskiej, hala sportowa na obwodnicy ma być oddana w bieżącym roku. Po co kolejne boisko?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież