W kolejnych latach, na pustej przestrzeni ma powstać niewielki park z fontanną, amfiteatrem i wybiegiem dla psów. Dla zmotoryzowanych powstanie parking na ponad 100 miejsc. Ostatnim etapem inwestycji ma być wielofunkcyjny zespół boisk.

 

Teren pomiędzy ulicami Morcinka a Sielanka, wykorzystywany był w przeszłości przez wędrowne cyrki i wesołe miasteczka. Od kilku lat nie dzieje się na nim kompletnie nic. W pierwotnym projekcie zagospodarowania, zakładano budowę obiektów sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Z planu zrealizowano jedynie budowę Domu Kultury „Jubilat”, a zaniechano pozostałych. Nowa koncepcja zagospodarowania terenu zakłada jego zrealizowanie w najbliższych latach. Jako pierwszy zostanie wykonany plac zabaw, w roku 2015 parking a w następnych latach aleje, park i boiska. Przy układaniu kolejnych budżetów dzielnicy plan będzie brany pod uwagę. Realizacja będzie o tyle łatwiejsza, że tereny należą do Gminy i nie ma potrzeby zakupu gruntów. Więcej o zagospodarowaniu terenów na Os. Przyjaźń w wydaniu Informacji 7 Dni 10 lipca.

 

  Tak prezentuje się projekt Tak prezentuje się projekt

Komentarze   

+1 #4 Rowerzysta 2014-09-03 12:49
To zamiast kolejnego boiska, warto by postawić tor rowerowy coś na miarę tego co w Lublinie powstaje
http://www.chrobry-glogow.pl/images/news/cut/tor_rowerowy_1362304927.jpg
a w wielu miastach już istnieje
Cytować
-2 #3 Morcinek 2014-07-14 21:04
Po co boisko?! No gratuluję patologicznego pytania. Lepiej, żeby młodzieć piwko pod sklepem sączyła albo się szlajała z nudów? Piłka i grać, w kosza, nogę, siatkę, cymbergaja, cokolwiek. A takich troli co nie wiedzą po co boiska karać!
Cytować
+2 #2 Edyta 2014-07-06 19:53
Piotrze: Jak to po co? Żeby dzieci mogły pograć w piłkę, kiedy rodzice nie mają czasu podwieźć chociażby na halę sportową, Ale rzeczywiście ucieszyłby bardziej kort do gry w tenisa :D
Cytować
-3 #1 Piotr 2014-07-05 22:48
Jest już orlik na Litewskiej, hala sportowa na obwodnicy ma być oddana w bieżącym roku. Po co kolejne boisko?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież