TG STACJA Telewizja z Miasta Gwarków
1 miesiąc temu, 2019-10-14

Marek Wolny wicemistrzem Polski

  Weronika Herzog

Na rozegranych 12 października w Szczecinie Mistrzostwach Polski Open Seniorów i Juniorów Polskiego Związku Karate, Marek Wolny z TKS Karate Tarnowskie Góry wywalczył po raz drugi z rzędu tytuł Wicemistrza Polski w kategorii otwartej!  W zawodach wzięło udział 222 zawodników z 76 klubów.

Jako zawodnik rozstawiony Wolny rozpoczął swoje walki od ćwierćfinału, gdzie bardzo wyraźnie, przez wazari pokonał Krzysztofa Jelonka z Warszawy, a w półfinale nie dał szans Grzegorzowi Kędzierskiemu z Wrocławia. Ta walka zakończyła się jednogłośnym werdyktem już po pierwszej rundzie. W finale z utytułowanym Patrykiem Sypieniem zarówno w trzyminutowej walce jak i w pierwszej dwuminutowej dogrywce Marek Wolny miał inicjatywę i był nieco lepszy. Dwóch sędziów wskazało na zawodnika TKS-u,  a pozostali na  remis. Druga dogrywka była już bardziej wyrównana. Tylko jeden z sędziów wskazał na Wolnego, a pozostali zdecydowali o remisie. W tej sytuacji o zwycięstwie Sypienia zdecydowała większa ilość złamanych desek w teście tameshiwari. Pozostali nasi zawodnicy: Sandra Nowak i Artur Dymarczyk po bardzo dobrych walkach odpadli w ćwierćfinale. 

Startująca na co dzień w kategorii do 55 kg Sandra Nowak była jedną z najlżejszych zawodniczek Mistrzostw. W walce eliminacyjnej pokonała jednogłośnie po dogrywce cięższą o prawie 20 kg Monikę Poczwardowską z Inowrocławia. W walce o strefę medalową zmierzyła się z bardzo doświadczoną i utytułowaną Anną Bojdą z Wrocławia. Ta walka także skończyła się po dogrywce ale tym razem stosunkiem głosów 3-1 zwyciężyła Wrocławianka. 

Drugi zawodnik TKS-u startujący w kategorii otwartej mężczyzn – Artur Dymarczyk w eliminacjach miał wolny los, a w ćwierćfinale zmierzył się z kilkukrotnym Mistrzem Polski w kategorii do 80 kg Tomaszem Wloczykiem. Nasz zawodnik od początku uzyskał dość znaczną przewagę. W ostatnich 20 sekundach Wloczyk rzucił się do ataku i próbował odrobić straty jednak zdaniem większości obserwatorów werdykt wydawał się oczywisty. Niestety podobnie jak w przypadku walki Wolnego z Sypieniem tylko dwóch z pięciu sędziów wskazało na Dymarczyka. Dogrywka na początku wyglądała bardzo podobnie jednak zmęczony szarżą z pierwszej rundy Tarnogórzanin nie był w stanie odeprzeć ataku Wloczyka w końcówce i to zawodnik z Wrocławia awansował do strefy medalowej.

 

- Dla Marka Wolnego i Artura Dymarczyka był to przerywnik i sprawdzian przed Mistrzostwami Świata Open, które za niespełna miesiąc odbędą się w Tokio. Mimo, że jesteśmy aktualnie w bardzo ciężkim treningu i forma nie mogła być jeszcze najwyższa, to obydwaj walczyli bardzo dobrze. Obydwaj w swoich przegranych walkach mieli bardzo dziwne i niezrozumiałe werdykty. Szkoda, bo Marek powinien zostać Mistrzem Polski, a Artur zdobyć medal. Na tym etapie jestem bardzo zadowolony z ich walk. Sandra na tych Mistrzostwach walczyła nie tylko z przeciwniczkami ale także z silnym przeziębieniem. Myślę, że zdrowa mogła powalczyć nawet o finał. W Mistrzostwach z powodów zdrowotnych nie mogła bronić złotego medalu z ubiegłego roku Marta Lubos. Ona także wystartuje w Mistrzostwach Świata a jej start w Szczecinie wiązałby się ze zbyt dużym ryzykiem – mówi trener Bogdan Lubos.

1 miesiąc temu, 2019-10-14

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ


REKLAMA

2019-11-22
Pierwsze sukcesy Tessek w nowym sezonie festiwalowym

Tej jesieni nie zawodzą nas tancerze i tancerki z Tarnowskich Gór: tym razem wspaniałe wieści dochodzą do nas od zespołu TESS.

2019-11-22
"Weekend za pół ceny". Warto ruszyć się z domu

Specjalnie przygotowane oferty turystyczne w obniżonych o 50% cenach – brzmi jak marzenie?

2019-11-21
Nowa sygnalizacja świetlna na ul. Głównej w Nakle Śląskim

W Nakle Śląskim zakończyła się budowa nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Główna (DK78) – Szeroka i Główna – D...

2019-11-21
Pierwsza Mila dla Marty!

24 listopada biegacze i walkerzy jako pierwsi wyruszą nowo wybudowaną drogą gminną! 

2019-11-20
Ulica Repecka już gotowa

To inwestycja, która połączyła Gminę Tarnowskie Góry oraz tarnogórskie Starostwo Powiatowe. Dzięki współpracy tych dw&oacu...

2019-11-19
Sukces tancerzy z tarnogórskiego Studia MK

Wielkim sukcesem zakończył się dla tancerzy tarnogórskiego Studia MK Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego w Mielcu.

2019-11-19
18-latek prowadził po amfetaminie

Dwóch nastolatków z powiatu lublinieckiego wpadło z narkotykami w Miasteczku Śląskim. Sprawcy zwrócili na siebie uwagę, brawurowo...

2019-11-19
Świąteczna paka dla psiaka i kociaka

Do 28 listopada trwa zbiórka darów dla schroniska w Miedarach, która wspierana jest przez portal 24 Zbrosławice. 

2019-11-19
Twórcy Kultury Śląskiej – Metamorfozy

Po raz siódmy w Centrum Kultury Śląskiej odbyła się odsłona kalendarza „Twórcy Kultury Śląskiej”. Tym razem na gości przyzwyczajonych do czarno-biały...

2019-11-18
Zwłoki mężczyzny znalezione na działce

W nocy z 16 na 17 listopada znaleziono ciało na ul.Chemików.    

2019-11-18
Taneczny sukces Zuzi Pyciarz

Kolejny taneczny sukces odniosła Zuzia Pyciarz, uczennica 3 klasy Szkoły Podstawowej im. Gwarków w Tarnowskich Górach.

2019-11-18
Zawodnicy "TKS Karate Tarnowskie Góry" bez medali, ale za to z satysfakcją

Bez medali, ale z tarczą wracają nasi zawodnicy z Mistrzostw Świata Open, które w dniach 9-10 listopada odbyły się W Tokio.